labaniati
15 آذر 1401 - 15:08

جذب متخصصان بیهوشی به استان قزوین

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با پیگیری‌های کمیسیون بهداشت مجلس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان موفق شدیم که سهمیه متخصص بیهوشی برای استان قزوین از معاونت درمان وزارت بهداشت اخذ کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  قزوین ، یکی از مطالبات قدیمی مردم استان به ویژه شهرستان آبیک فقدان متخصص بیهوشی در استان بوده که این مطالبه در سفر ریاست‌ جمهوری و وزیر بهداشت به استان قزوین هم مطرح شده بود.

فاطمه محمدبیگی در جمع خبرنگاران از تحقق این مطالبه قدیمی خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری‌های کمیسیون بهداشت مجلس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان موفق شدیم که سهمیه متخصص بیهوشی برای استان قزوین از معاونت درمان وزارت بهداشت اخذ کنیم. تقسیم نیروها از آذرماه انجام شده و از هفته گذشته این سهمیه به استان تعلق گرفته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر متخصصان بیهوشی در حال طرح مراحل اداری برای استقرار بیمارستان آبیک هستند و امیدواریم با آمدن متخصص بیهوشی بخش‌های جراحی، زنان و زایمان و سایر بخش‌هایی که نیازمند به بیهوشی هستند، در بیمارستان شهدای آبیک تقویت شده و ارائه خدمات به مردم این شهرستان تسهیل شود.

محمدبیگی درباره روند اجرای طرح الحاقیه بیمارستان شهدای آبیک، گفت: برای اجرای این طرح چندین جلسه برقرار شده و وزیر بهداشت و درمان و معاونان درمان و توسعه وزارت بهداشت هم از روند اجرای آن بازدید کردند.

وی اجرای طرح الحاقی بیمارستان آبیک را در گرو مشارکت خیران است، افزود: نیازمند مشارکت خیران هستیم و از خیران استان قزوین تقاضا می‌کنیم که برای آغاز پروژه الحاقی آبیک به ما کمک کنند. چون دولت اجازه ندارد که پروژه‌های جدید را شروع کند و به همین خاطر باید 30 درصد از پروژه را خیران اجرا کنند و 70 درصد باقی‌مانده هم توسط دولت اجرا خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اجرای طرح الحاقی بیمارستان آبیک مصوبه سفر ریاست‌ جمهوری است و به طور قطع عملیاتی می‌شود و در حال حاضر منتظر حضور خیران برای اجرای پروژه و ساماندهی آن توسط مسئولان این شهرستان هستیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899467