labaniati
27 اسفند 1401 - 16:21

برقراری روزانه ۱۲۰۰۰ تماس با سامانه ۱۳۷/ تأکید بر کیفی‌سازی پاسخگویی به مشکلات شهروندان

معاون ارتباطات سامانه ۱۳۷، با اشاره به اینکه روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تماس با سامانه ۱۳۷ برقرار می‌شود، گفت: تأکید ما کیفی‌سازی پاسخگویی به مشکلات شهروندان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شهرام علی‌پور امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از مرکز سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی 137 (مرکز فناوری و نظارت هوشمند) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهروندان تهرانی استقبال خوبی را از سامانه 137 داشتند و تماس‌های زیادی را با این سامانه در طی روز دارند.

وی با اشاره به اینکه روزانه بین 10 الی 12 هزار تماس با سامانه 137 برقرار می‌شود، گفت: همکاران بنده در ستاد و در نواحی در 3 شیفت صبح، ظهر و شب پاسخگویی مناسبی را به تماس‌های دریافتی دارند.

معاون ارتباطات سامانه 137 تصریح کرد: از میزان تماس‌هایی که با سامانه 137 در روز برقرار می‌شود؛ 60 درصد تماس‌ها در شیفت صبح، 30 درصد ظهر و 10 درصد در شیفت شب برقرار می‌شود.

علی‌پور با اشاره به اینکه 70 درصد از تماس‌های صورت گرفته از سوی شهروندان از طریق سامانه 137 به حوزه خدمات شهری مربوط می‌شود، بیان کرد: بر همین اساس همکاران بنده در سطح ستاد و نواحی نسبت به درخواست‌های شهروندان پاسخ‌ها را خواهند داد.

وی ادامه داد: در طی هفته‌های گذشته و در قالب هفته درختکاری (از 15 اسفندماه) به مدت یک هفته شهروندان تهرانی تماس‌هایی را با سامانه 137 جهت درخواست درخت و نهال داشتند که در یک بازه زمانی یک هفته‌ای 20 هزار تماس با سامانه 137 با موضوع درخواست نهال و درختکاری ثبت شده است.

معاون ارتباطات سامانه 137 افزود: شهروندان تهرانی همچنین در سایر موضوعات از جمله آبگرفتگی معابر، لغزندگی معابر و ... با سامانه 137 تماس می‌گیرند.

علی‌پور در خصوص نحوه رسیدگی به درخواست‌های شهروندان از طریق سامانه 137 گفت: به محض برقراری این تماس‌ها؛ درخواست‌ها ثبت می‌شود و بلافاصله پس از پیگیری پیامکی برای شهروندان ارسال و نتیجه درخواست آنها اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به تغییر و تحول صورت گرفته در سامانه 137 تصریح کرد: در همین ارتباط کیفی‌سازی پاسخگویی‌ها به صورت ویژه در دستور کار این مجموعه قرار گرفته ضمن اینکه از ساعت 24 روز گذشته تا به امروز 5 هزار تماس برقرار شده است.

معاون ارتباطات سامانه 137 افزود: تلاش همکاران بنده در مرکز سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی 137 به این شکل است که هیچ‌گونه پشت خطی از سوی شهروندان نداشته باشیم البته شاید در مواقعی 3 الی 4 دقیقه شهروندان در پشت خط معطل بمانند، اما تلاش ما این است که در اسرع وقت به درخواست‌های آنها پاسخ دهیم.

علی‌پور گفت: البته شهروندان می‌توانند از سایر روش‌های دیگر موارد و موضوعات و درخواست‌های خود را به سامانه 137 مطرح بکنند که از جمله این روش‌ها می‌توان به سامانه "تهران من" و همچنین شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و شهروندان می‌توانند موضوعات را به صورت تصویری از طریق این شبکه‌ها ارسال کنند.

وی با بیان اینکه سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی 137، مزاحمت‌های تلفنی به آن شکل که در سایر اپراتورها هست را ندارد، خاطرنشان کرد: شاید برخی از شهروندان موضوعاتی را از طریق سامانه 137 به اطلاع همکاران بنده برسانند که ارتباطی با حوزه مدیریت شهری ندارند که این موارد بسیار کم و نادر است.

معاون ارتباطات سامانه 137 همچنین به آمادگی همکاران ستادی و نواحی سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی 137 در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: البته همکاران بنده در طول سال و بدون تعطیلی آماده خدمت‌رسانی هستند که در ایام نوروز نیز به همین شکل خدمت‌رسانی ادامه خواهد داشت.

علی‌پور اضافه کرد: 120 نفر از همکاران بنده در ستاد و نواحی آماده خدمت‌رسانی و پاسخگویی به درخواست‌های شهروندان از طریق سامانه 137 هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099193